İşsizlik ve Kısa Çalışma Ödeneği Ödemeleri Ne Zaman?

16

İşsizlik ve Kısa Çalışma Ödeneği Ödemeleri Ne Zaman?

İşsizlik ve Kısa çalışma ödeneği 5 Ağustos tarihinde yatırılması gerekirken; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamada ödeme tarihinde değişiklik olduğu belirtildi.

5 Ağustos günü yapılması gereken işsizlik ve kısa çalışma ödeneği, Kurban Bayramı dolayısıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından 27 Temmuz itibari ile ödenmeye başlanacağı bildirildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un yaptığı açıklamada “5 Ağustos’ta yapılması gereken Temmuz ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerini erkene çektik. Böylece Bayram öncesinde vatandaşlarımıza bu destekleri ulaştırmış olacağız. Ödemeleri, 27 Temmuz’dan itibaren T.C. Kimlik Numaralarının son hanesine göre vatandaşlarımızın banka hesaplarına yatıracağız” dedi.

Banka bilgisi bulunmayan vatandaşların da PTT üzerinden ödemelerini alabileceğini belirten Selçuk, “T.C. Kimlik Numaralarının son hanesi; 0-2 olanlara 27 Temmuz’da, 4-6 olanlara 28 Temmuz’da, 8 olanlara 29 Temmuz’da ödemeler yapılacak” açıklamasını yaptı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.